Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 10.09.2014 20:11:35 

Jezdecká stanice Čikvásky

Tábory

Koňský tábor pro dospělé 2012 byl trochu netradičně spojen s vodáckým sportem, takže všichni zúčastnění měli možnost vyzkoušet si svou zručnost nejen v sedle koně, ale také s pádlem v ruce. Výlet na koních do Bystré byl spestřením nejen pro táborové účatníky, ale i pro návštěvníky  tamního ranče. smiley Na závěr prověřil již tradiční ČIKVÁSECKÝ TRAIL šikovnost jezdců a koní. Diplom si odvezl opravdu každý.

V roce 2007 jsme poprvé pořádali tábor pro dospělé jezdce a jejich koně. Jelikož sami jsme vyznavači  přirozené komunikace s koňmi, byl i tento tábor ve znamení naturalhorsemanshipu. Na programu byla práce s koňmi ze země i ze sedla, šipkovaná na koních a závěrečný trai. Výuka práce ze země proběhla mimo jiné pod vedením Jirky Strejce. Foto z tohoto ročníku najdete v této sekci - záložka Tábor pro dospělé 2007.

 

Druhý ročník Tábora pro dospělé a koně aneb naturalhorsemanship v praxi máme také již za sebou. Program jsem rozšířili o distanční závod na 12 km a hry s koňmi. Tradicí se pravděpodobně stane šipkovaná - tzn.společná  jízda terénem dle značení s plněním různých úkolů a závěrečný trail. Při práci ze zěmě nás tentokrát řídili  Simona ( KSim) a Daniel Pavel, který zároveň vedl velmi úspěšný jezdecký kurz. Zajímavou teoretickou vsuvkou byla přednáška Petra Soukupa o kopytech. Více viz. foto.

 

Tábor pro děti - ČIKVÁSKY 2008 aneb  O poklad na střibrné Jizeře jsme zahájili v sobotu 12.7.2008. Odpoledne jsme se přivítali se Sárou, Andrejkou, Kačkou V., Gabčou, Jiříkem, Julií a Luckou, večer přijely ještě Kačka H. a Anežka. Vytvořily se dva oddíly - Mustangové pod vedením Davida a Jany a Kostlivci pod vedením Danči a Leontýny. Aby se oddíly rozlišily nabatikovali jsme si společně trička - Mustangové červená a Kostlivci modrá. A už jsme mohli začít honbu za pokladem, o kterém nám pověděl Honza. Poklad ukryli staří obyvatelé kraje,Jizeřané a jejich potomci nám pomáhali najít k němu cestu. Za těžce získané knoflíky jsme vyměňovali díly mapy, která nás kousek po kousku dovedla k pokladu. Knoflíky jsme mohli získat na přiklad při lovu divoké zvěře, kdy jsem měli za úkol "ulovit" (vyfotografovat) co nejvíce zvířat v přírodě, sběrem léčivých bylin, při výrobě ptačích budek nebo při spotovních hrách. Také pokud jsme udělali nějaký záslužný čin. Kromě toho jsme pracovali s koňmi ze země a učili se na nich  jezdit. Na konec jsme si připravili ukázky práce s koňmi, které jsme předvedli při závěrečné jedzdecké přehlídce našim rodičům, sourozencům a prarodičům.

 

Jak to všechno probíhalo můžete vidět zachycené na fotografiích _ Dětský tábor 2008.

Děkujeme všem kteří nám pomáhali - Katce H. ze Štiřína , Danče alias Wendydě z Plavů, Davidovi ze Želivce, Janě z Čikvásek a Leontýně z Mladé Boleslavi.

Iveta a Honza

 


 

Další tábor pro dospělé se uskutečnil v termínu 4. - 8. 7.2009. Tentokrát to byl tábor putovní. Reportáž od jedné z účastnic najdete zde -Krkonose . Fotografie pak v záložce Vandr Čikvásky - Buřany.

 


 


TOPlist